Wat je moet weten over glas in kozijnen en deuren
Glas vormt een zeer belangrijk onderdeel van de Bohaco-producten. Het neemt wat betreft oppervlakte dan ook het grootste deel voor haar rekening. Maar dat is natuurlijk niet de belangrijkste reden. Het heeft invloed op veel aspecten. Wat denk je bijvoorbeeld van comfort, veiligheid, isolatie en uiterlijk? Bij al deze facetten speelt het een grote rol.
Met welke glassoorten werkt Bohaco?
HR ++ glas (dubbel glas)
HR glas staat voor Hoog Rendementsglas, in de volksmond ook wel dubbelglas genoemd. HR ++ glas is isolerend dubbelglas, bestaande uit twee glasplaten die door een afstandhouder aan de rand van het glas uit elkaar worden gehouden. Tussen deze twee glasplaten zit een laag stilstaande lucht of edelgas. Deze stilstaande lucht zorgt voor een goede isolatie.
HR +++ glas (triple glas)
Tegenwoordig wordt er steeds meer HR +++ glas verkocht, dit wordt in de volksmond ook wel triple glas of driedubbel glas genoemd. Je raadt het al, dit bestaat uit drie lagen glas die door twee afstandhouders aan de randen van het glas uit elkaar worden gehouden. Tussen iedere glasplaat zit een laag stilstaande lucht of edelgas. Deze stilstaande lucht zorgt voor een goede isolatie, door de dubbele laag lucht die er tussen zit isoleert het extra goed en wordt warmte of kou goed buiten gehouden.
Glas-in-lood verwerken in je ramen
Het glas-in-lood wordt eerst op ambachtelijke wijze gemaakt voordat het tussen het dubbel glas in geplaatst wordt. Net zoals bij HR ++ glas wordt het dubbel glas door een afstandhouder aan de randen van het glas uit elkaar gehouden. Het glas in lood wordt in het midden van de afstandhouder met een stukje lood in een Y vorm geplaatst. Daarna wordt het geheel fabrieksmatig tussen het isolatieglas gemonteerd.
Altijd op de hoogte?
Meld je aan en ontvang updates met:*
- De beste tips en trends voor jouw droomhuis
- Het laatste nieuws over Bohaco producten
- Interessante thema´s voor de eigenhuisbezitter
- Aantrekkelijke (win)acties
*Je ontvangt de updates gemiddeld 4 keer per jaar. Genoeg gelezen? Meld je dan eenvoudig af via de link in het bericht.